Tere, armsad lugejad!

Üks tark inimene on kunagi öelnud, et teadmiste ja kogemuste jagamine ei ole privileeg, see on kohustus. 

Milliseid pille tuleb mängida, et peresuhted oleks paremad? Kuidas olla oma elu helilooja vaimse tervise taastumise teekonnal ja millised vibratsioonid aitavad leevendada depressiooni?

Kuigi meie ühingu uudiskirja traditsioon sai alguse juba 6 aastat tagasi, oleme seda väärtuslikku sisu seni loonud ja hoidnud vaid meie enda liikmeskonna aardelaekas. Nüüd on aeg see laegas avada ning tuua teieni kasulikku teavet tõenduspõhisest muusikateraapia maailmast, kajastades muusikateraapia valdkonna värskemaid uudiseid ning arenguid. Selles aardelaekas on põnevaid teaduslikke uuringuid, inspireerivaid lugusid ja praktilisi kogemusi, kuidas saab muusika kaudu inimesi aidata. Soovime teile tutvustada muusikateraapia mitmekülgseid võimalusi ja tuua nähtavale professionaalsete muusikaterapeutide väärtuslikku tööd.  

EMTÜ esimeses häälekandja numbris avame ukse muusikateraapia maailma erinevatesse nurkadesse, tutvustades muusikateraapia kujunemise lugu ning rahvusvahelist koostööd. Räägime sellest, kuidas saab muusikateraapiat rakendada vaegnägijate abistamisel, perede toetamisel ning meeleoluhäiretega inimestega töötamisel.  

Soovin teile head lugemist ning helisevat hoogu EMTÜ häälekandjale!

Maili Mein, EMTÜ juhatuse esimees